Szkoła Podstawowa nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Kole

Pierwszaki zaklinają wiosnę

Pierwszoklasiści z niecierpliwością czekają w tym roku na wiosnę. A skoro ona nie chce jeszcze do nas przyjść, postanowili przynieść jej trochę do sal lekcyjnych. Wspólnie z wychowawczyniami sadzili cebulki kwiatów w doniczkach, np. hiacynty i żonkile, które przyozdobiły parapety w klasach.

Zanim mali ogrodnicy przystąpili do działania, najpierw przygotowali stanowiska pracy. Dokładnie przykryli gazetami ławki oraz podłogę w miejscach, gdzie wsypywali ziemię do doniczek. Każdy brał czynny udział w tworzeniu „klasowego ogródka”. Dzieci z zaangażowaniem i dokładnością wykonywały poszczególne czynności, takie jak: robienie dołków, wkładanie cebulek, obsypywanie ich ziemią oraz podlewanie.

Praca dostarczyła im dużo radości i sprawiła olbrzymią satysfakcję. Teraz ich zadaniem jest codzienna, systematyczna i odpowiednia pielęgnacja posadzonych roślinek. Kolejność dyżurów już została ustalona :).

Autor: Małgorzata Jabłońska red.: Kamilla Mikuła