Szkoła Podstawowa nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Kole

Pierwszy Dzień Wiosny

W Szkole Podstawowej nr 5 przywitaliśmy wiosnę na wesoło i kolorowo. Emocji tego dnia nie brakowało.

Przewodniczące Samorządu Uczniowskiego, p. Marzena Maciejewska, p. Lidia Cicharska i p. Anna Pietroń zapewniły uczniom mnóstwo atrakcji.

Najmłodsze dzieci z klas 1. - 3. przebrały się za Panią Wiosnę i wzięły udział w konkursie. Stroje były przepiękne, dominował kolor zielony, a ozdobą były różnokolorowe kwiaty, które upiększały suknie, kapelusze i wianki.

Starsi uczniowie wzięli udział w zabawie: "Twoja twarz brzmi znajomo". Młodzi ludzie podeszli do zadania z humorem, ale też z wielkim zaangażowaniem. Przygotowali piękne układy taneczne, często fantazyjne przebrania, a nawet, tańcząc, odegrali scenkę, która opowiadała pewną historię. Jury w składzie: p. A. Pałubicka, p. T. Sańko i p. T. Radys wyłoniło zwycięzców i wręczyło nagrody:

Złotą Twarz 2019 wygrała klasa 8a - Grease "You`re the one that",

Srebrną Twarz 2019 zdobyła klasa 3e gimnazjum - YMCA "Village People",

Brązowa Twarz 2019 powędrowała do klasy 3d gimnazjum - Gossip "Move in the Right Direction".

W "Piątce" potrafimy łączyć naukę z dobrą zabawą. Uczniowie mają też okazję, aby zaprezentować swoje talenty. U nas nigdy nie ma nudy!

Autor: Lidia Cicharska, Monika Cieślak